גרפולוגית מומחית

English Hebrew
רומה אבישי – 30 שנות נסיון

הנך צופה בתוכן הקטגוריה דוגמאות:

מנחם בגין (1913-1992 )

 

מנחם בגין (1913-1992 ), מפקד האצ"ל, מנהיג תנועת חרות, גח"ל והליכוד, היה ראש ממשלה בשנים 1977-1983. ייזכר במיוחד כראש ממשלה ראשון שחתם על הסכם שלום בין ישראל למדינה ערבית- הסכם שלום עם מצרים.

כתב ידו של מנחם בגין מבטא באופן אמיתי ומדויק את אישיותו. זה כתב קטן, צר, מאורגן ולחוץ. הכתב ממוקד, פשוט ו"חסכוני"-אין בו אף קו מיותר. הדבר מצביע על כושר ביטוי מעולה ועל יכולת למצוא את המילה הנכונה כדי לקלוע ישר למטרה. ארגון וחוזק הכתב מבטאים משמעת פנימית ועקביות. האותיות ישרות, גבוהות וצרות אומרות דבקות בעקרונות ונחישות.

המשך לקרוא…

פורסם לפני 9 שנים, 5 חודשים.

יש לי מה להגיד

דוד בן גוריון (1886-1973 )

דוד בן גוריון (1886-1973 ) ראש ממשלה ושר הביטחון הראשון של מדינת ישראל, היה מראשי תנועת העבודה הציונית.

דוד בן גוריון, הוא זה שבתום המנדט הבריטי על ארץ ישראל, הכריז, בניגוד לדעת רבים מחבריו להנהגה, על הקמת מדינת ישראל. רבים היסטוריונים המשוכנעים שללא החלטיותו וכוחו להניע אחרים לעשות את דברו, לא הייתה קמה מדינת ישראל.

המשך לקרוא…

פורסם לפני 9 שנים, 5 חודשים.

יש לי מה להגיד

בנימין זאב הרצל (1860-1904 )

בנימין זאב הרצל (1860-1904 ) היה הוגה רעיון הציוניות המדינית ומייסדה של ההסתדרות הציונית. חזונו ומאמציו הבלתי פוסקים הם שסללו את הדרך להצהרת בלפור ולהקמתה של מדינת ישראל ב-1948.

המשך לקרוא…

פורסם לפני 9 שנים, 5 חודשים.

יש לי מה להגיד

דיאנה, נסיכת וולס (1961-1997 )

דיאנה, נסיכת וולס (1961-1997 ) הייתה אשתו הראשונה של יורש העצר האנגלי-צ'רלס ובשעתה האישה המצולמת ביותר בעולם. היא התפרסמה בגלל יופייה, מעמדה הרם והתהפוכות בחיי נישואיה, אך גם בזכות פעילותה ההומאניטארית, כגון פעילותה לטובת חולי איידס ונפגעי מוקשים, ובמיוחד הילדים שביניהם. אולי תרומתה הגדולה ביותר הייתה בשינוי היחס של האנגלים לבני המלוכה שלהם. היא לא התאימה לסגנון המרוחק והפורמאלי של בית המלוכה והתנהגה באופן חופשי ואמוציונאלי-דבר שקירב אותה לעם. אנשים אהבו אותה בשל כך ואחרי מותה הטרגי כינו אותה, "נסיכת הלבבות".

המשך לקרוא…

פורסם לפני 9 שנים, 5 חודשים.

יש לי מה להגיד

מרלין מונרו (1926-1962)

מרילין מונרו, שחקנית אמריקנית שהייתה מפורסמת גם בגלל סרטיה וגם בגלל חייה פרטיים. היא הייתה ונשארה עד היום "סמל מין" ואחת הנשים הנחשקות ביותר על המסך.

כתב ידה הרצ"ב, נכתב בזמן שהייתה בשיא הקריירה שלה. הכתב מעוצב יפה להפליא ומושך תשומת הלב. אי-אפשר להישאר אדישים למראה הכתב כזה, שהוא כולו הצגה לטובת הקהל. במיוחד בולטות בו האותיות הראשונות של המילים, שהן כמו כניסה של שחקנית יפיפייה, המצפה שהקהל הצופה בה יעריץ אותה וימחאה לה כפיים כבר עם הופעתה על הבמה.

המשך לקרוא…

פורסם לפני 9 שנים, 5 חודשים.

יש לי מה להגיד