גרפולוגית מומחית

English Hebrew
רומה אבישי – 30 שנות נסיון

הנך צופה בתוכן הקטגוריה מאמרים:

מי מתאים לתפקיד?

כאשר שואלים מעסיק שמחפש עובד מה הן התכונות הנדרשות מהמועמד לתפקיד, התשובה הראשונה תהיה כמעט תמיד זהה. כולם מחפשים עובד ישר והגון, חרוץ ובעל יוזמה. כמו כן צריך שיהיה לו כושר הסתגלות ושיהיה אחראי ודייקן. המעביד רוצה שהעובד החדש ישתלב היטב בארגון, יקבל מרות ויהיה נוח בעבודת צוות, אך גם שיהיה עצמאי ויפתור בעיות בדרך יצירתית. רק לאחר שמבקשים להבהיר את הפרטים לגבי אופי התפקיד ולהגדיר את הדרישות, המעסיק מבין שבעצם לא אלה הן התכונות שהוא מחפש, אלא תכונות אחרות שנדרשות בתפקיד המוגדר. המעסיק מגיע אז להבנה שהוא אינו מחפש אדם מושלם, אלא עובד בעל התכונות הנחוצות לביצוע היעיל של התפקיד הספציפי. ברור שמעובד בהנהלת חשבונות נדרשות תכונות שונות מאשר מאיש שיווק.

  המשך לקרוא…

פורסם לפני 8 שנים, 7 חודשים.

יש לי מה להגיד

האם אתה עצבני?

 

יעקב, ידידי, עובד בחברה לחקר שווקים. יום אחד יעקב בא אלי חסר שקט ועצבני, בניגוד להתנהגותו הרגילה. אחרי שנרגע מעט, סיפר לי על המקרה הלא נעים שקרה לו באותו היום: הוא הכין דו"ח מפורט ויסודי על סיכויו של מוצר צריכה חדש להיקלט בשוק ותכנן מבצע פרסום המכוון לפלחי אוכלוסייה שונים. לדעתו הוא עשה עבודה טובה וראויה לשבח. הוא הגיש את הדו"ח למנהלו וציפה להערותיו ולהבעת הערכה על עבודתו המסורה. להפתעתו, המנהל פסל את הדו"ח על הסף, מבלי שהתייחס לפרטיו ומבלי שייתן נימוקים לפסילתו. המנהל לא איפשר אפילו ליעקב להשמיע את הסבריו. יעקב יצא מחדרו מתוסכל וכעוס. "הוא ממש לא מבין מה כתבתי וגם לא רוצה להבין" כעס יעקב. ניכר בו שהוא מרגיש פגוע ונעלב.

המשך לקרוא…

פורסם לפני 8 שנים, 7 חודשים.

יש לי מה להגיד

מי הוא החותם?

לדאבון לבם של הגרפולוגים, היום רוב המכתבים מודפסים ורק החתימה היא הסימן האישי, המזהה את הכותב. לעתים חתימה מעוררת תגובות ספונטאניות כגון: "איזו חתימה מוזרה" או "איזה חתימה מסובכת" ולפעמים: "הא, איזו חתימה יפה". אנשים לא נשארים אדישים כלפי החתימה- דבר שמצביע בעקיפין על אישיות הכותב ולא רק על זהותו.

האם אפשר על-סמך חתימה בלבד להכיר את אופיו של הכותב? במידה מסוימת כן. אומנם אי אפשר להכיר את אישיותו במלואה, אך אפשר להבחין במספר תכונותיו החשובות, כגון הדימוי העצמי שלו. אנו חשים, באופן אינטואיטיבי, כשברצונו של החותם להרשים, או ההפך, להימנע מלמשוך תשומת-לב. אנו גם חשים לפעמים איום מצד החותם, או להפך, מרגישים שהוא אדם ידידותי ונוח.

המשך לקרוא…

פורסם לפני 8 שנים, 7 חודשים.

יש לי מה להגיד

איך למצוא את בן הזוג המושלם

 

יש אומרים, כי שני הפכים נמשכים זה לזה ועשויים אף להשלים האחד את השני, אולם אם ההבדלים בין בני הזוג קיצוניים, (למשל: אחד בעל מרץ רב, מחפש חיים גדושי פעלתנות, בעוד השני שקט, אדיש ורק מבקש שלא יפריעו לו), הזיווג לא יעלה יפה. כשאוהבים, לא תמיד מודעים השניים לאי ההתאמה ביניהם, אך לטווח ארוך הבדלי אופי וטמפרמנט ישפיעו על יכולתם לחיות ביחד.

המשך לקרוא…

פורסם לפני 8 שנים, 7 חודשים.

יש לי מה להגיד